Etkin Rehberlik Servisi

Özel Selçuklu Koleji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık servisinde “ öğretmen, öğrenci ve aile” iş birliği ile güçlü bir iletişim ağı kurularak öğrencilerimizin sosyal, duygusal, zihinsel gelişimine katkıda bulunulur.
         Özellikle duygusal açıdan desteklenmesi ve yüreklendirilmesi gereken ilkokul öğrencileri ile bir mesleğe yönelme eğiliminde olan ortaokul öğrencilerinin farklı yeteneklerini keşfetmelerini sağlayarak, bu yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlanır.
          Böylelikle öğrencilerin akademik başarısının verileri ışığında, kişilik envanteri testleri yapılarak, sağlıklı yönlendirmeler yapılır. Ayrıca Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık servisimizde ortaya çıkması muhtemel sorunlar önceden tespit edilerek bu sorunları önlemeye yönelik tedbirler alınır.
         Öğrencilerimizin akademik performanslarını yükseltmek amacıyla kişisel özelliklerine uygun programlarla destekleme çalışmalarında bulunulur. Okul, aile ve sınıf öğretmenleri işbirliği ile yaşanan problemlere anında çözümler getirilir.