Zihin Haritalama

Öğrencilerin öğrenmelerini, verimliliklerini arttıran, yaratıcı ve etkili bir öğrenme tekniğidir. Fikirleri ve içgörüleri kağıt üzerinde yakalamaya yarayan, devrimsel bir sistemdir.
           Eğitim ve iş yaşamında fırtına etkisi yaratmış, dünya genelinde 250 milyondan fazla insanın kullandığı çığır açan bir not alma tekniğidir. Özellikle eğitim hayatında, hafıza gücünün, yaratıcılığın, konsantrasyonun, konuşma ve düşünme yeteneklerinin geliştirilmesi için devrimsel nitelikte bir not alma ve planlama sitemidir.  
           Zihin haritalama, temel bir düşünce ve düşünceye bağlı fikirleri detaylandırarak, resimler ile ilişkiler kurma yöntemidir ve diğer yöntemlere göre daha kolay çalışma olanağı sağlar. Tüm bunlar, kişiye özel anahtar kelimeler ve simgeler kullanılarak gerçekleştirilir.
           Özellikle harita yapmayı öğrenen öğrenciler çalıştıkları zor konuları haritalama yöntemi ile çok daha kolay ve kalıcı bir şekilde öğrenirler. Aradan uzun süre geçse bile öğrendiklerini kolay kolay unutmazlar. Özellikle Matematik, Fen Bilgisi, İngilizce, Tarih gibi yoğun zihinsel aktivite gerektiren derslerde kullanılması bu derslerin kolayca öğrenilmesini sağlar. Bir kez harita yapmayı öğrenen bir çocuk zamanla kendisini bu konuda geliştirecek ve hayatın her alanında bu eşsiz yöntemi kullanacaktır.