Fiziki Yapı

          Saygıdeğer Ziyaretçi, 
          Butik okulculuğun Ankara / Yenimahalle'deki yeni adresi Selçuklu VİP Koleji 2015-2016 eğitim öğretim yılında, eğitim öğretim hayatına başlamıştır.

          4000 m2 Kapalı alanı, 1250 m2 bahçe alanı, yeni ve  modern binasıyla, özel öğretim kurumları standartlarının üstünde bir eğitim öğretim hizmeti vermektedir.

          Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul düzeyinde eğitim veren okulumuz,  toplam 500 öğrenci kapasitelidir.

          Dersliklerimiz maksimum 20 öğrenci kapasiteli olup, her öğrenciye 2m2 alan düşecek şekilde tasarlanmıştır.

          25 Derslikli okulumuzda, 450 m2 büyüklüğünde, geniş, ferah 1 adet Yemekhane, 100 m2 büyüklüğünde, 1 adet kapalı Beden Eğitimi Salonu, 200 m2 büyüklüğünde, 1 adet açık Spor Sahası, 250 m2 büyüklüğünde 1 adet Konferans Salonu, Tam donanımlı 1adet Bilgisayar Laboratuvarı, 1 adet Fen Bilgisi Laboratuvarı, 1 adet  Görsel Sanatlar Atölyesi, 1 adet Müzik Dersliği, 2 adet Öğretmenler Odası, İdari birimler, 1adet Kütüphane, 1 adet Kantin, 2 adet öğrenci ve öğretmen asansörü, 32 Adet öğrenci tuvaleti ve Oyun Sınıfları bulunmaktadır.

           Koridorlarımız, standart ölçülerin çok üstünde bir genişlikte projelendirilmiştir. Okulumuzda Koridor genişlikleri  6.5 metredir. Öğrencilerimize ferahlık hissi vermesi ve güvenli olması için özellikle geniş tutulan okul koridorlarımız “Avrupa Okul Standartları” göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

           Okulumuzda merdiven genişlikleri ve basamak yükseklikleri ilkokul öğrencilerine uygun bir şekilde tasarlanmıştır.

           Ankara'nın en nezih, en kaliteli, en düzenli okulları arasında yer alan okulumuz, özellikle Yenimahalle bölgesinde çocuğuna iyi bir okul arayan aileler için güvenilir bir liman olacaktır. 
15 yıllık bir deneyim ve birikimin nihai sonucu olarak hayat bulan okulumuz, bir ÖĞRETMEN kuruluşudur. Bu yönümüz en büyük referans kaynağımızdır.

           Yüzyıllardır kesintisiz devam eden bilim hayatının bir halkası olan Selçuklu VİP Koleji,  Tarihin hikmetini modern çağın imkânlarıyla buluşturmak için var olmuştur.

           Yetiştirdiğimiz her öğrencimizi, kökü ezelde, dalı ebette, bir kültür hazinesi olarak yetiştirmek en büyük hedeflerimizdendir.

           Biz öyle biliriz ki yaşamak, berrak bir gökyüzünde çocuklar aşkına savaşmaktır.