SOSYAL KULÜPLER

Özel Selçuklu Koleji yetiştirdiği her öğrenciyi, sosyal ve kültürel bakımdan nitelikli bir şekilde yetiştirmek ister. Okulumuzda öğrenim gören her öğrenci, kendi kişilik ve yeteneklerine uygun bir sosyal kulübe yerleştirilir. Sosyal kulüplerde yapılan sosyal etkinliklerle öğrencilerimizin sosyal, kültürel, estetik ve duygusal yönlerden gelişimi sağlanır.

Eğitim-öğretim yılı başlamadan önce, yıl içerisinde yapılacak olan sosyal etkinlikler, sağlıklı bir şekilde planlanır. Planlanan bu etkinlikler, belirli gün ve haftalar dikkate alınarak faaliyet takvimine işlenir ve yıl içerisinde uygulanır.

Öğrencilerimize sanatı sevdirmek ve onları bu yönde geliştirmek hedeflerimizden birisidir. Bu amaçla okulumuzda; Kültür ve Edebiyat Kulübü, Enstrüman Kulübü(Piyano, Keman, Gitar, Bağlama), El Sanatları Kulübü(Ebru, Yağlı Boya, Seramik), Ekotim(Çevre) Kulübü, Bilim Fen ve Teknoloji Kulübü(Basketbol, Futbol, Voleybol, Yüzme, Masa Tenisi, Badminton), Münazara Kulübü, Halk Oyunları Kulübü ve Zeka Oyunları Kulübü gibi 25'e yakın sosyal kulüp faaliyet göstermektedir. Öğrencilerimiz, cumartesi günleri tam gün ilgi, yetenek ve yaş durumlarına göre kulüolere devam edebilirler.

Bunun yanında okulda gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerinin hedefi bireyi toplum için yetiştirmektir.